III Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty - Memoriał Kmdr Ppor. Mariana Hirsza

Uczestnicy Marszobiegu mają za zadanie wyruszyć w 1,6-kilometrową trasę marszem lub biegiem, odpowiadając na pytania z karty rozwiązań, na podstawie usytuowanych na trasie punktów informacyjnych.

 

Celem imprezy jest kształtowanie postaw patriotycznych u mieszkańców ziemi kaszubskiej, w szczególności u dzieci i młodzieży. Wydarzenie ma również za zadanie pobudzić „Patriotyzm w głowie i w nogach” – co jest hasłem Marszobiegu. Jest to aktywny piknik, w którym udział biorą rodziny, uczniowie, nauczyciele, a także lokalni patrioci w różnym wieku. Z roku na rok ta inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem - w ubiegłym roku w imprezie udział wzięło prawie 120 osób! 

 

Udział jest bezpłatny. Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowy medal oraz dyplom. Przygotowany zostanie także słodki poczęstunek. Organizator planuje także losowanie nagród!

 

 

Biegaj lub maszeruj i rozwiązuj zadania! Przyjdź z rodziną i znajomymi! To będzie naprawdę cudowna sobota! 13 kwietnia widzimy się w Żukowie! Śledź na bieżąco: https://www.facebook.com/66-Kaszubski-Pułk-Piechoty-im-Marszałka-Józefa-Piłsudskiego-448774561959200/